Klub Topka

Klub Topka

Wiek: od 20 miesiąca życia
Zajęcia: Przedszkole, adaptacja
Ilość uczestników: 10-12
Typ kursu: Czasowy
Cena: Sprawdź aktualną cenę
2-01

Charakterystyka kursu

Drodzy Rodzice, Klub Topka to cotygodniowe spotkania pełne muzyki, tańca, zabaw plastycznych, sprawnościowych, logopedycznych, a także sensorycznych. Głównym celem naszych zajęć jest wspieranie rozwoju oraz spokojne i harmonijne przeprowadzenie dziecka przez okres adaptacji przedszkolnej. Dzięki Waszej obecności dziecko w naturalnym rytmie „wchodzi” w relacje z grupą rówieśniczą, bez przymusu nagłego rozstania
z bliską osobą. Jest to pierwszy etap naszej przygody w Klubie Topka.

Kolejnym etapem jest stopniowe usamodzielnianie Maluszka, które odbywa się poprzez dedykowane najmłodszym zabawy i ćwiczenia. Podczas zajęć, dzieci nie tylko rozwijają swoją samodzielność, ale przede wszystkim wzbogacają umiejętności komunikacji w grupie rówieśniczej. Również relacja z prowadzącym staje się kluczowym elementem. Uwaga dziecka jest przekierowana z rodzica na osobę prowadzącą, dzięki czemu przyszły przedszkolak poszerza krąg osób, którym ufa i oddaje swoją uwagę.

Adaptacja to nie wszystko. Nasze zajęcia doskonale nadają się dla dzieci, które już są przedszkolakami. Dlaczego? Powodów jest kilka. Jednym z nich jest forma zajęć, dzięki której aktywnie wspieramy rozwój dzieci. Zabawy sensoryczne, ćwiczenia logopedyczne, trenowanie przeróżnych umiejętności manualnych sprawiają, że przedszkolaki nie tylko uczą się nowych rzeczy. Takie działania stymulują układ nerwowy, pozwalają poznawać nowe kształty, faktury, temperatury i stany skupienia rzeczy, które nas otaczają. Możliwość odkrywania tych „tajemnic” w grupie rówieśniczej jest dodatkowym atutem spotkań w Klubie Topka. Każde spotkanie to niepowtarzalna przygoda zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którzy mogą aktywnie wspierać swoją pociechę.

Prowadzącą Klub Topka jest pani Justyna Ochodek, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Zajęcia są prowadzone w oparciu o autorski Program Little Top Kids, doskonale dostosowany do potrzeb rozwojowych małych uczestników.

Jeśli chcesz zapytać o coś jeszcze, skontaktuj się z nami klikając TUTAJ.

Aktywności

Aktywności

Zabawa
Nauka
Koncentracja
Kreatywność

Klub Topka w Little Top

Najlepszy Klub Malucha w Bielsku