Zielone Warsztaty

Zielone Warsztaty

Wiek: od 4 roku życia
Zajęcia: manualne
Ilość uczestników: 10-12
Typ kursu: warsztatowy
Cena: zależna od ilości godzin
zielone warsztaty z topkiem

Charakterystyka kursu

Podczas warsztatów każde dziecko własnoręcznie ozdabia ceramiczną donicę, która w kolejnym etapie będzie stanowiła „dom” dla nowej rośliny. Dzieci pod opieką instruktora tworzą pomysły na zdobienie i wykonują wszystko samodzielnie. Każda doniczka w 100% jest dziełem uczestników. Dzięki tej formie warsztatów, dzieci otrzymują efekt swojej pracy, a nie osoby dorosłej.

Te wyjątkowe warsztaty to nie tylko możliwość poznania ciekawych technik ozdabiania, ale przede wszystkim kontakt z żywą rośliną. Dzieci poznają na czym polega pielęgnacja różnych gatunków roślin oraz będą miały okazję samodzielnie posadzić i zaopiekować się „zielonym przyjacielem”.

Dodatkowym atutem zajęć jest ich sensoryczny aspekt. Kontakt z ziemią poprzez sadzenie to doskonałe ćwiczenie stymulujące czucie i małą motorykę dłoni. Takie ćwiczenia wspierają między innymi chwyt, a co za tym idzie wspomagają np. sposób trzymania pióra lub kredki.

Zamysł warsztatów jest prosty i jednocześnie niesie za sobą ważny aspekt naszego życia. Jest nim wrażliwość. Wrażliwość na otaczający nas świat, który tworzymy wszyscy. Naszym celem jest zwrócenie uwagi małego człowieka na fakt, że on również może zmieniać na lepsze swoje otoczenie.  Opieka nad roślinami to nie tylko upiększanie naszych domów. To nauka empatii i wrażliwości na świat. Poprzez nabywaniu nowych umiejętności i wiedzy, dzieci od najmłodszych lat kreują swój sposób na budowanie dobrych nawyków u siebie i w otoczeniu.

Aktywności

Kreatywność
Tworzenie
Nowe umiejętności

Warsztaty są organizowane w naszej siedzibie oraz w innych placówkach. Wszystkich zainteresowanych organizacją Zielonych Warsztatów zapraszamy do kontaktu.